okładka Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego nr 3/2022

Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2022

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W numerze 32/2022 „Poradnika” polecamy m.in. artykuły: „Józef Mackiewicz – antykomunista w służbie prawdy” oraz „Przypadki Juliusza Kubla”, a także scenariusz zajęć bibliotecznych „Różnorodność to siła”.

W numerze polecamy artykuł Michała Gryczyńskiego pt. „Józef Mackiewicz – antykomunista w służbie prawdy” – w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP bieżącego roku Rokiem Józefa Mackiewicza.
W cyklu „Środowisko wielkopolskiej kultury” proponujemy artykuł „Przypadki Juliusza Kubla”, który przedstawia sylwetkę znanego satyryka, kojarzonego z poznańską gwarą, twórca gawęd Starego Marycha.
Następny artykuł „Jarosław Marek Rymkiewicz – poeta wyrazisty” przedstawia postać zmarłego w tym roku twórcę poezji i prozy, a także utworów scenicznych; towarzyszy mu obszerne zestawienie bibliograficzne zawierające wykaz twórczości oraz wybór literatury i artykułów dotyczących pisarza..

W opracowaniach osobowych omawiamy sylwetki: Władysława Bartoszewskiego – polskiego historyka, publicysty, polityka i dyplomaty w 100. rocznicę urodzin oraz Jana Trznadla – zmarłego w 2022 roku pisarza i krytyka literackiego.

W materiałach metodycznych proponujemy scenariusz zajęć bibliotecznych dla dzieci w wieku 9-13 lat pt. „Różnorodność to siła”, który może być pretekstem do rozmowy o różnorodności i okazją do poznania cząstki kultury ukraińskiej podczas wspólnej zabawy.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 3/2022
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 159
Rok wydania: 2022
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2022
Rok: 2022
Numer: 3/2022

Podobne tytuły