Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2021

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2021 roku polecamy artykuł prof. Krzysztofa Trybusia na temat znanego polskiego poety pt. „Norwid […]

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2021 roku polecamy artykuł prof. Krzysztofa Trybusia na temat znanego polskiego poety pt. „Norwid znany i nieznany”

„Poradnik” zawiera też kolejny artykuł w cyklu „Środowisko wielkopolskiej kultury”, który przedstawia sylwetkę Gosi Mielech – związanej z Poznaniem tancerki, choreografki i nauczycielki tańca.

Następny artykuł przedstawia dzieje słynnego rodu Mielżyńskich i jego zasługi dla naszego regionu i kraju – w związku z ogłoszeniem przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego roku 2021 Wielkopolskim Rokiem Rodu Mielżyńskich.

W opracowaniach osobowych omawiamy sylwetki zmarłych w tym roku: Stefana Bratkowskiego, prawnika, dziennikarza, publicysty i pisarza oraz Adama Zagajewskiego – poety, prozaika, krytyka literackiego i nauczyciela akademickiego.

Materiał metodyczny „Kolumbowie – Baczyński, Różewicz i… Lem” – to scenariusz zajęć w bibliotece, przybliżający sylwetki literackich patronów roku 2021.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 3/2021
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 121
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2021
Rok: 2021
Numer: 3/2021

Podobne tytuły