Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2019

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2019 roku Mikołaj Paczkowski w artykule „Gustaw Herling-Grudziński: świadek niepokojów epoki” przedstawia twórczość jednego […]

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2019 roku Mikołaj Paczkowski w artykule „Gustaw Herling-Grudziński: świadek niepokojów epoki” przedstawia twórczość jednego z najwybitniejszych polskich prozaików XX wieku – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Marcin Bzdawka w swoim artykule stara się odpowiedzieć na pytanie: czym w istocie była unia lubelska i jak do niej doszło? – z okazji zbliżającej się 450. rocznicy tego porozumienia; tekst uzupełnia bibliografia.

Kolejny artykuł „Społeczeństwo informacyjne. Szanse i zagrożenia” przygotowano z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, który przypada 17 maja. Odnosi się on zarówno do samego pojęcia społeczeństwa informacyjnego, jak i do zagadnień problemowych z nim związanych, m.in: e-administracja, e-nauka, e-biznes, a także cyberbezpieczeństwo czy cyberprzemoc; artykuł uzupełnia obszerna bibliografia.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki Wojciecha Korfantego – przywódcy narodowego Górnego Śląska i działacza politycznego – w 80. rocznicę śmierci oraz pisarki Joanny Kulmowej – zmarłej w 2018 r.

Materiał metodyczny „Opera Moniuszko, czyli związki Stanisława M. z Poznaniem” – to scenariusz imprezy bibliotecznej w konwencji spektaklu operowego – dla uczczenia 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 2/2019
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 143
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2019
Rok: 2019
Numer: 2/2019

Podobne tytuły