Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2018

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2018 roku Katarzyna Kuczyńska-Koschany przedstawia „Literacki obraz odzyskania niepodległości”; tekst uzupełnia bibliografia. Kolejne artykuły […]

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2018 roku Katarzyna Kuczyńska-Koschany przedstawia „Literacki obraz odzyskania niepodległości”; tekst uzupełnia bibliografia.

Kolejne artykuły prezentowane w „Poradniku” związane są z ważnymi dla kraju setnymi rocznicami: odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego (1918-1919): „Wzloty i upadki Rzeczypospolitej – historia niepodległej 966-2018” oraz „Traktat wersalski – targi o kształt granic II Rzeczypospolitej”. Oba artykuły uzupełnione są bibliografią.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetkę Józefa Hallera – generała broni Wojska Polskiego, działacza politycznego i społecznego – w 145. rocznicę urodzin.

Materiał metodyczny „Polska Niepodległa – Polki w walce o niepodległość. 100-lecie praw kobiet” – to scenariusz imprezy bibliotecznej, która z pewnością pomoże przy obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, ale także przypomni, że również w listopadzie obchodzimy stulecie uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Zbiegające się stulecia są doskonałą okazją, by opowiedzieć o wkładzie pań w odzyskanie niepodległości.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 3/2018
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 122
Tytuł: „Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny” 3/2018
Rok: 2018
Numer: 3/2018

Podobne tytuły