Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2017

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2017 roku Patrycja Malicka omawia obecność romantyzmu w polskiej literaturze najnowszej; tekst uzupełnia bibliografia. […]

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2017 roku Patrycja Malicka omawia obecność romantyzmu w polskiej literaturze najnowszej; tekst uzupełnia bibliografia.

„Męczeństwo i prześladowania duchowieństwa polskiego w XX wieku. Dzieje Kościoła katolickiego w Polsce” to artykuł zaprezentowany z okazji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, który obchodzony jest 29 kwietnia. Oprócz artykułu przygotowano obszerne zestawienie bibliograficzne dotyczącego tego tematu.

W następnym zestawieniu „Jazz w Polsce” przypominamy dzieje tego gatunku muzycznego w Polsce – a okazją jest Światowy Dzień Jazzu obchodzony 30 kwietnia.

Bibliografia osobowa dotyczy sylwetki Leonarda Cohena, zmarłego w zeszłym roku kanadyjskiego piosenkarza, poety i pisarza.

Materiał metodyczny „Rejs przez życie Józefa Konrada Korzeniowskiego, czyli przygoda z literaturą Josepha Conrada” – to scenariusz imprezy bibliotecznej dla młodzieży, przypominającej życie i twórczość pisarza w 160. rocznicę jego śmierci.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury. 

Isbn: ISSN 0238-9142 2/2017
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 126
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2017
Rok: 2017
Numer: 2/2017

Podobne tytuły