Nasze serwisy

Region Wielkopolska

Nasze serwisy

„Region Wielkopolska – to warto zobaczyć…” – takie hasło towarzyszy stronie internetowej poświęconej Wielkopolsce, opracowanej przez Pracownię Krajoznawczą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Jest ona adresowana do wszystkich osób, które chcą wiedzieć więcej, zarówno do turystów aktywnych, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z przyrodą, jak i do tych, którzy wyruszają na szlak sporadycznie. Strona prezentuje opisy kilkuset obiektów i dziejów miast, proponuje trasy wycieczek pieszych, wodnych i rowerowych, a wszystko to w połączeniu z interaktywną mapą, w oparciu o dzieje regionu, walory przyrodnicze i kulturę ludową. Bardziej dociekliwi internauci znajdą liczne ciekawostki, tajniki kuchni regionalnej czy szeroko rozumiane atrakcje turystyczne. Na stronie promowana jest też niezwykle atrakcyjna forma turystyki aktywnej – questing – w postaci Wielkopolskich Questów.
Mamy nadzieję, że kto raz zajrzy na regionwielkopolska.pl, ten wielokrotnie będzie na wielkopolskie ścieżki wracał czego Państwu i sobie życzymy.

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”

Nasze serwisy

Serwis www.folklor.pl to strona w całości poświęcona Zespołowi Folklorystycznemu „Wielkopolanie. Znaleźć tam można przede wszystkim podstawowe informacje na temat zespołu – jego historię, repertuar, opisy strojów kostiumach, etc. Dzięki bieżącej aktualizacji serwisu, internauci mają możliwość stałego śledzenia najważniejszych wydarzeń związanych z Zespołem. Opisywane są wszystkie wyjazdy Wielkopolan, ważniejsze koncerty, imprezy organizowane przez Zespół, a także wiele innych ważnych dla zespołu i jego członków wydarzeń. Do każdego opisu dołączone są ciekawe fotografie ilustrujące wydarzenia.
W serwisie zamieszczony jest także kalendarz, w którym zaznaczane są daty, godziny i miejsca najbliższych koncertów. Całość serwisu posiada również wersję angielską.

Wielkopolski Informator Kulturalny – portal archiwalny

Nasze serwisy

Wielkopolski Informator Kulturalny był regionalnym portalem informacyjnym, który tworzyli pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Istniał od 2004 do 2019 roku, początkowo jako elektroniczne uszczegółowienie wydawanego przez naszą instytucję Informatora Kulturalnego.

Zobacz więcej>>>

Wielkopolski Informator Kulturalny dostępny był pod adresem www.kulturawielkopolska.pl.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: