Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2022

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W numerze polecamy artykuł Anny Roter-Bourkane pt. „Romantyzm – ten od piękna i buntu” – w związku z ogłoszeniem przez […]

W numerze polecamy artykuł Anny Roter-Bourkane pt. „Romantyzm – ten od piękna i buntu” – w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP bieżącego roku Rokiem Romantyzmu Polskiego.

W cyklu „Środowisko wielkopolskiej kultury” proponujemy dwa artykuły związane ze znanymi postaciami poznańskiej kultury: „Kulturalny Alfabet Stefana Mroczkowskiego” i Mirosława Teresa Bobrowska – dama wielkopolskiej kultury”.

Następny artykuł „Drogi, czyli podstawa szybkiego transportu” powstał w związku z przypadającym 26 kwietnia Dniem Transportowca i Drogowca; towarzyszy mu zestawienie bibliograficzne – wybór literatury dotyczącej historii infrastruktury drogowej i drogownictwa w Polsce i na świecie.

W opracowaniach osobowych omawiamy sylwetki: Jana Szczepanika – polskiego wynalazcy i konstruktora w 150. rocznicę urodzin oraz Floriana Znanieckiego – w 140. rocznicę urodzin filozofa i socjologa, inicjatora powstania ośrodka polskiej socjologii w Poznaniu.

W materiałach metodycznych też dwa tematy: „Pop-up, ombre Cinema, leporello – (nie)znane oblicze książki” – scenariusz zajęć bibliotecznych dla dzieci, który zapoznana je z niesztampowymi, łamiącymi schematy książkami oraz „Trudne, lecz konieczne rozstania – rzecz o selekcji i ubytkowaniu książek w bibliotece publicznej”

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 2/2022
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 123
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2022
Rok: 2022
Numer: 2/2022

Podobne tytuły