Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2021

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2021 roku polecamy kolejne artykuły w cyklu „Środowisko wielkopolskiej kultury”. Tym razem przedstawiamy dzieje […]

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2021 roku polecamy kolejne artykuły w cyklu „Środowisko wielkopolskiej kultury”. Tym razem przedstawiamy dzieje naszej kultury od średniowiecza do końca XIX wieku oraz twórczość Lecha Konopińskiego – wielkopolskiego poety, literata, satyryka, aforysty, autora tekstów piosenek, utworów dla dzieci i młodzieży.

Artykuł Michała Gryczyńskiego „Kardynał Stefan Wyszyński – prymas, ojciec, interrex” prezentujemy w związku z ogłoszeniem przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej roku 2021 Rokiem Kardynała Wyszyńskiego i przypadającą w tym roku 120. rocznicą urodzin oraz 40. rocznicą śmierci prymasa.

Kolejny artykuł „Międzynarodowe Targi Poznańskie – dzieje symbolu Poznania 1921-2021” – związany jest z setną rocznicą powstania I Targu Poznańskiego.

W opracowaniach osobowych omawiamy sylwetki: Henryka Jerzego Chmielewskiego, zmarłego w styczniu bieżącego roku grafika, rysownika, autora serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek” oraz Rafała Wojaczka – w 50 rocznicę śmierci legendarnego poety i prozaika.

Materiał metodyczny „Porozmawiajmy o konstytucji” – to scenariusz zajęć w bibliotece, proponowany w związku z ustanowieniem przez Sejm roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury

Isbn: ISSN 0238-9142 2/2021
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 129
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2021
Rok: 2021
Numer: 2/2021

Podobne tytuły