Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 4/2015

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W „Poradniku Bibliograficzno-Metodycznym” nr 4/2015 Tomasz Mizerkiewicz omawia temat „Komizm jako kategoria interdyscyplinarna”, który uzupełnia bibliografia. W dalszej części „Poradnika” […]

W „Poradniku Bibliograficzno-Metodycznym” nr 4/2015 Tomasz Mizerkiewicz omawia temat „Komizm jako kategoria interdyscyplinarna”, który uzupełnia bibliografia.
W dalszej części „Poradnika” znajdziemy rozważania o teatrze w Polsce – z okazji jubileuszu 250-lecia teatru publicznego oraz 100-lecia urodzin i 25. rocznicy śmierci Tadeusza Kantora. Materiał uzupełnia obszerne zestawienie bibliograficzne.
Z okazji Światowego Dnia Filozofii, który przypada 19 listopada, przypominamy sylwetki i dorobek polskich filozofów w artykule: „Filozofowie polscy – XX/XXI wiek”.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Krzysztofa Kąkolewskiego – zmarłego 24 maja 2015 r. reportażysty, prozaika, autora scenariuszy filmowych oraz Jeremiego Przybory – satyryka, aktora, autora tekstów piosenek, reżysera, autora słuchowisk i widowisk telewizyjnych – w związku z przypadającą w grudniu bieżącego roku 100. rocznicą urodzin.

Materiał metodyczny „Z gwarą na wesoło” – to scenariusz imprezy bibliotecznej proponowanej w związku z mijającą w listopadzie 50. rocznicą śmierci Stanisława Strugarka: literata, dziennikarza, nauczyciela, aktora, konferansjera i regionalisty, a przede wszystkim – propagatora gwary poznańskiej.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

 

Isbn: ISSN 0238-9142 4/2015
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 118
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 4/2015
Rok: 2015
Numer: 4/2015

Podobne tytuły