Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2016

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W „Poradniku Bibliograficzno-Metodycznego” nr 2/2016 Piotr Śniedziewski opisuje „Obrazy melancholii w literaturze”, który uzupełnia bibliografia. Kolejny artykuł „Poradnika”: „Cichociemni w […]

W „Poradniku Bibliograficzno-Metodycznego” nr 2/2016 Piotr Śniedziewski opisuje „Obrazy melancholii w literaturze”, który uzupełnia bibliografia.

Kolejny artykuł „Poradnika”: „Cichociemni w znaku orła” jest związany z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2016 Rokiem Cichociemnych.

W 40-tą rocznicę protestów z 1976 roku przypominamy wydarzenia bardzo ważne dla dalszego biegu polskiej historii w artykule „Radom 1976 i inne protesty robotnicze w tym roku w Polsce”.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Michała Jagiełło, zmarłego w tym roku pisarza, publicysty, taternika, ratownika GOPR, dyrektora Biblioteki Narodowej oraz Krzysztofa Kieślowskiego, reżysera filmów fabularnych i dokumentalnych, scenarzystę – w 75. rocznicę urodzin i 20. rocznicę śmierci.

Materiał metodyczny „Poznański Czerwiec’56 we wspomnieniach” – to scenariusz imprezy bibliotecznej proponowanej w związku z przypadającą w czerwcu tego roku 60. rocznicą pierwszego zrywu wolnościowego w dobie PRL.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 2/2016
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 125
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2016
Rok: 2016
Numer: 2/2016

Podobne tytuły