Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 1/2021

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

Pierwszy numer „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2021 roku tradycyjnie rozpoczynamy zestawieniem ważniejszych wydarzeń i rocznic przypadających w bieżącym roku. W 2021 […]

Pierwszy numer „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2021 roku tradycyjnie rozpoczynamy zestawieniem ważniejszych wydarzeń i rocznic przypadających w bieżącym roku.

W 2021 roku rozpoczynamy nowy cykl „Środowisko wielkopolskiej kultury”. Tytułem wstępu do nowego cyklu w artykule „Kultura Wielkopolski – wprowadzenie” przedstawiono niektóre jej charakterystyczne aspekty, związane z najnowszą historią. Pierwszym przedstawionym twórcą jest poeta Mariusz Grzebalski.

Kolejny artykuł „Poradnika” przedstawia „Baśnie i ich wpływ na rozumienie świata przez dzieci”. Tekst uzupełniono obszerną bibliografią.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Alana Alexandra Milne – w 65. rocznicę śmierci znanego autora książek dla dzieci oraz zmarłego w 2020 roku Johna le Carré, pisarza tworzącego głównie powieści kryminalne i sensacyjne.

Scenariusz imprezy bibliotecznej pt. „Wielkie zarazy w dziejach świata, czyli… karnawał” jest propozycją omówienia tematu epidemii poprzez wiedzę z dziedziny kultury i sztuki – z wykorzystaniem m.in. pozycji literackich.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 1/2021
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 105
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 1/2021
Rok: 2021
Numer: 1/2021

Podobne tytuły