Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2020

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2020 roku polecamy artykuł Michała Gryczyńskiego „Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II, poeta […]

W drugim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2020 roku polecamy artykuł Michała Gryczyńskiego „Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II, poeta i dramatopisarz, filozof, teolog” – w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2020 rokiem Świętego Jana Pawła II i przypadającą w maju setną rocznicą jego urodzin.

Mikołaj Paczkowski w artykule „Twórczość Rafaela Santi” przedstawia wielkiego renesansowego mistrza – w 500. rocznicę śmierci artysty; tekst uzupełnia bibliografia.

Kolejny artykuł to „Hałas nasz współczesny” – związany z Międzynarodowym Dniem Świadomości Zagrożenia Hałasem, obchodzonym 25 kwietnia; artykuł uzupełniony jest obszerną bibliografią.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Bohdana Butenki, zmarłego w 2019 roku rysownika, ilustratora, autora komiksów i książek oraz Lecha Raczaka, związanego z Poznaniem reżysera teatralnego i dramaturga, zmarłego w styczniu bieżącego roku

Materiał metodyczny „Zaślubiny z morzem w kolorze, czyli dodawanie barw historii” – to scenariusz imprezy bibliotecznej, proponowany dla uczczenia Roku Zaślubin Polski z Morzem, obchodzonym w 100. rocznicę tego wydarzenia.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 2/2020
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 135
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2020
Rok: 2020
Numer: 2/2020

Podobne tytuły