Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 4/2019

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W ostatnim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2019 roku Elżbieta Nowicka w artykule „Stanisław Moniuszko – nasz (daleki) znajomy?” analizuje osobę […]

W ostatnim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2019 roku Elżbieta Nowicka w artykule „Stanisław Moniuszko – nasz (daleki) znajomy?” analizuje osobę i twórczość wielkiego kompozytora; tekst uzupełnia bibliografia.

Kolejny artykuł wraz z zestawieniem bibliograficznym omawia współczesne problemy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Następny artykuł traktuje o gazie ziemnym, najnowszych technologiach uzyskiwania tego paliwa, wykorzystaniu go w Polsce oraz o zmianach na światowym rynku gazu; temat uzupełnia obszerna bibliografia.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki polskich artystów zmarłych w 2019 roku: Ryszarda Kaji –malarza, grafika i scenografa oraz Bogusława Schaeffera – kompozytora, muzykologa, krytyka muzycznego i pedagoga.

 

Materiał metodyczny „Wiwat, ceglorz i marynia, czyli potańcówka na ludowo” – to scenariusz imprezy dotyczącej tańców ludowych, przygotowany z okazji Światowego Dnia Tańca, który przypada 24 listopada.

Część materiałów metodycznych, czyli scenariusz imprezy bibliotecznej pod tytułem Wigilia – BOŻE NARODZENIE 1918 – przed Powstaniem Wielkopolskim, znajdą Czytelnicy w dodatku specjalnym do numeru 4/2019 „Poradnika…”.

 

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 4/2019
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128 + 16
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 4/2019
Rok: 2019
Numer: 4/2019

Podobne tytuły