Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2017

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2017 roku Małgorzata Zduniak-Wiktorowicz omawia polską powieść historyczną; tekst uzupełnia bibliografia. Następnie przedstawiamy „Apel […]

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2017 roku Małgorzata Zduniak-Wiktorowicz omawia polską powieść historyczną; tekst uzupełnia bibliografia.

Następnie przedstawiamy „Apel pamięci. Stanąć w prawdzie wołyńskiej” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, który został ustanowiony prze Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 11 lipca, aby oddać hołd wszystkim obywatelom II Rzeczypospolitej pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów. 

W artykule „Poradnika”: „Spółdzielczość w Polsce – historia i dzień dzisiejszy” przypominamy rolę, jaką w rozwoju gospodarczym Polski odegrał ruch spółdzielczy oraz różne rodzaje spółdzielni – z okazji Dnia Spółdzielczości, który przypada 1 lipca.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Magdaleny Abakanowicz, zmarłej w kwietniu tego roku artystki-rzeźbiarki, laureatki wielu prestiżowych nagród oraz Conrada Drzewieckiego – w związku z 10. rocznicą śmierci tancerza i choreografa.

Materiał metodyczny „Paweł Edmund Strzelecki – podróżnik z Wielkopolski rodem, czyli… Podróżuj z pradziadkiem!” – to scenariusz imprezy bibliotecznej, przypominającej życie wybitnego podróżnika, geologa, geografa i odkrywcy, którego 220. rocznica urodzin mija w lipcu.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury. 

Isbn: ISSN 0238-9142 3/2017
Format: a5
Oprawa: oprawa miękka
Liczba stron: 140
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2017
Rok: 2017
Numer: 3/2017

Podobne tytuły