Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2019

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2019 roku Dagmara Nowakowska przedstawia „Twórczość Włodzimierza Odojewskiego we współczesnych interpretacjach i badaniach literackich”; […]

W trzecim numerze „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2019 roku Dagmara Nowakowska przedstawia „Twórczość Włodzimierza Odojewskiego we współczesnych interpretacjach i badaniach literackich”; tekst uzupełnia bibliografia.

Kolejny artykuł wraz z zestawieniem bibliograficznym został przygotowany z okazji 300-lecia osiedlenia się w Poznaniu i okolicach przybyszów z Bambergu.

W następnym artykule możemy poznać dzieje polskiego szkolnictwa technicznego w Poznaniu, które właśnie obchodzi swoje 100-lecie; artykuł uzupełnia obszerna bibliografia.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Amosa Oza – izraelskiego pisarza, eseisty i publicysty, zmarłego w grudniu 2018 roku oraz Anny Walentynowicz – działaczki społecznej, opozycjonistki w PRL – w 90. rocznicę urodzin.

Materiał metodyczny „Krótki „film” o Komedzie, czyli związki Krzysztofa Trzcińskiego z Poznaniem” – to scenariusz imprezy (w formie scenariusza filmowego) przygotowany z okazji ogłoszenia przez UNESCO roku 2019 Rokiem Komedy.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury.

Isbn: ISSN 0238-9142 3/2019
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 143
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 3/2019
Rok: 2019
Numer: 3/2019

Podobne tytuły