Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 1/2017

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

Pierwszy numer „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2017 roku tradycyjnie rozpoczynamy zestawieniem ważniejszych wydarzeń i rocznic przypadających w bieżącym roku. Następnie omawiamy […]

Pierwszy numer „Poradnika Bibliograficzno-Metodycznego” w 2017 roku tradycyjnie rozpoczynamy zestawieniem ważniejszych wydarzeń i rocznic przypadających w bieżącym roku.

Następnie omawiamy współczesną literaturę dla dzieci i młodzieży; tekst uzupełnia bibliografia.

W artykule „Poradnika”: „Historia polskiego filmu” przypominamy dorobek polskiej kinematografii – z okazji 70. rocznicy premiery „Zakazanych piosenek”.

W następnym zestawieniu „Woda w Polsce” prezentujemy zagadnienia związane z wodą i jej wpływem na różne przejawy życia w Polsce – a okazją do tego jest Rok Wisły ogłoszony przez Sejm RP.

W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki: Andrzeja Wajdy, zmarłego w zeszłym roku reżysera filmowego i teatralnego, scenarzysty i scenografa oraz Bronisławy Wajs, zwanej Papuszą – w związku z 30. rocznicą śmierci polskiej poetki wywodzącej się z grupy etnicznej polskich Romów.

Materiał metodyczny „Z Osiecką przez życie” – to scenariusz wieczornicy bibliotecznej dla dorosłych, przypominającej życie i twórczość Agnieszki Osieckiej – zmarłej 20 lat temu rodzimej poetki.

W ramach stałych rubryk prezentujemy: kwartalne kalendarium rocznic i wydarzeń, przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu, a także Kronikę, czyli nagrody literackie i spis osób zmarłych – znaczących postaci literatury i kultury. 

Isbn: ISSN 0238-9142 1/2017
Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 139
Tytuł: Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 1/2017
Rok: 2017
Numer: 1/2017

Podobne tytuły