Bąk Tomasz - O, tu jestem

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

27,30 zł

Tomasz Bąk to jeden z najważniejszych poetów młodego pokolenia, uhonorowany wieloma wyróżnieniami (w tym Nagrodą – Stypendium im. Stanisława Barańczaka […]

Tomasz Bąk to jeden z najważniejszych poetów młodego pokolenia, uhonorowany wieloma wyróżnieniami (w tym Nagrodą – Stypendium im. Stanisława Barańczaka i Nagrodą Literacką Gdynia). W najnowszym tomie proponuje on czytelnikom i czytelniczkom nie tylko rozpoznawalne już, przenikliwe spojrzenie na problemy współczesnej polityki, ekonomii i kultury, wyrastające z odpowiedzialnego traktowania twórczości poetyckiej, ale i zaprasza w podróż przez rozmaite językowe idiomy. Bąk czerpie inspirację między innymi ze znakomitych autorów amerykańskich, przydając im charakterystycznie polskiego – w wielu znaczeniach – brzmienia. Owocuje to książką wielowymiarową, bogatą stylistycznie i treściowo, potwierdzającą ogromne znaczenie poety w dzisiejszym życiu literackim.


Tomasz Bąk (ur. w 1991 r.) – kolektyw schizofreniczny, autor czterech książek poetyckich i jednoaktówki Katedra (Wydawnictwo papierwdole, 2019). Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SIlesius w kategorii debiut za tom Kanada (WBPiCAK, 2011), Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. Stanisława Barańczaka za tom Utylizacja. Pęta miast (WBPiCAK, 2018) oraz Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja za Bailout (WBPiCAK, 2019). Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor: Bąk Tomasz
Isbn: ISBN 978-83-66453-44-9
Format: 16 × 21 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 110
Rok wydania: 2021
Nr tomu w serii: 228
Patroni medialni: Czas Kultury, kulturaupodstaw.pl, Fundacja KulturAkcja, ArtPapier, kulturapoznan.pl, 8. Arkusz Odry

Podobne tytuły