okładka książki Bartłomieja Majzla pt. Nagonka

Majzel Bartłomiej – Nagonka

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

35,00 zł

Nowy tom wierszy Bartłomieja Majzla rozpoczyna się od tytułowej „nagonki”, której bohaterką jest wściekłość ukazana jako branka innych, charczących postaci […]

Nowy tom wierszy Bartłomieja Majzla rozpoczyna się od tytułowej „nagonki”, której bohaterką jest wściekłość ukazana jako branka innych, charczących postaci o grubych brzuchach i śmierdzących stopach. W następujących po niej trzech częściach, na które podzielony jest tom, dzieje się jeszcze bardzo wiele; spora liczba obrazów, scenek, pojemnych metafor i symboli zdaje się być otwarta na mnożenie interpretacji przygód podmiotów. Jedno jest pewne: odczuwają zagrożenie, uciekają i kryją się, unikają lajków, obserwują świat przed nadchodzącą katastrofą – w portowych miastach, w leśnej głuszy, pośród nieznanych ludzi, w snach.


Bartłomiej Majzel (ur. w 1974 r.) – poeta, dziennikarz radiowy, podróżnik, wieloletni organizator imprez artystycznych. Współtwórca trupy poetyckiej „NaDziko”. Opublikował pięć tomów poetyckich: „Robaczywość” (1997), „Bieg zjazdowy” (2001), „Biała Afryka” (2006), „Doba hotelowa” (2009), „Terror” (2015). Laureat Literackiej Nagrody Czterech Kolumn. Był nominowany do Paszportu „Polityki”. Jego wiersze tłumaczono na angielski, walijski, arabski, niemiecki, słoweński, ukraiński, bułgarski, czeski i słowacki. Twórca Festiwalu Przestrzeń Słowa, który odbywa się w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu.


Autor koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz
Autor fotografii: Radosław Kaźmierczak

Autor: Majzel Bartłomiej
Isbn: 978-83-67433-13-6
Format: 16 × 21 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 70
Rok wydania: 2023
Nr tomu w serii: 281
Patroni medialni: Kontent, Wizje, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły