okładka książki Pauliny Korzeniewskiej pt. Mniej

Korzeniewska Paulina - Mniej

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

30,00 zł

„Twarda rutyna dobrego samopoczucia”, zdaje się wcale nie być stanem, którego pożąda osoba mówiąca w wierszach z tomu „Mniej” Pauliny […]

„Twarda rutyna dobrego samopoczucia”, zdaje się wcale nie być stanem, którego pożąda osoba mówiąca w wierszach z tomu „Mniej” Pauliny Korzeniewskiej. Dlatego też każdy dzienny raport odnotowujący zaburzenia homeostazy persony – czy to przez procesy, których doznaje ciało, czy to przez inne uchwycone fenomeny przemijania – może rozpętać wiersz. Rejestracja takich prywatnych mikroodchyleń staje się okazją do wyrażenia niezgody na fasadowość porządku teatru dnia codziennego, w którego spektaklu ostatecznie „zgnijemy w ziemi / pięknie nasadzonej kwiatami” („Kwiaty”). Ale! autorka w ostatnim wierszu tomu („26”) głosi jednak, że „to książka o miłości / spóźnionej albo pokracznej / ale miłości”.


Paulina Korzeniewska – poetka, tłumaczka, filolożka angielska, literaturoznawczyni. W 2011 roku za książkę „Usta Vivien Leigh” otrzymała nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W 2016 ukazał się jej tom „Pogodna biel dobrego samopoczucia” nagrodzony Lubuskim Wawrzynem Literackim. Pracuje w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor: Korzeniewska Paulina
Isbn: 978-83-66453-86-9
Format: 11,5 × 17 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 44
Rok wydania: 2022
Nr tomu w serii: 266
Patroni medialni: Kontent, Wizje, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły