okładka książki Tomasza Dalasińskiego: Sztuka zbierania mgły

Dalasiński Tomasz - Sztuka zbierania mgły

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

21,00 zł

„Sztuka zbierania mgły” rozciąga arsenał swoich zręcznych metod na inne ulotne i łatwopierzchalne fenomeny, które Tomasz Dalasiński wyławia z pamięci […]

„Sztuka zbierania mgły” rozciąga arsenał swoich zręcznych metod na inne ulotne i łatwopierzchalne fenomeny, które Tomasz Dalasiński wyławia z pamięci oraz szczelin dnia codziennego. Schwytane w sieć wiersza ciągi powidoków, słów i zapomnianych miejsc fermentują nieco i przybierają kształty komunikowalne (tej części procesu jednak nie obserwujemy). Kluczowym zagadnieniem pozostaje tu czas. Ten albo uruchamia wspomnienia i drobiazgowo odtwarzane obrazy, albo sam staje się obszarem badawczym. Laboratorium autora analizuje: wypadek motorowerowy sprzed lat, historię niedokończonego domu z pustaków, granice zasięgu routera, perypetie zwierząt gospodarskich, podsłuchany skrawek rozmowy, ale też i tragedie czasów wojny czy śmierć znanego poety. Sztukę zbierania mgły stosować można z powodzeniem także w wielu innych przypadkach.


Tomasz Dalasiński – ur. w 1986 r. Poeta, pisarz. Autor książek z wierszami „©” (2016) i „Większe” (2018; nominacja do Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego „Orfeusz”) oraz książek prozatorskich „Nieopowiadania” (2016), „Przystanek kosmos i 29 innych pieśni o rzeczach i ludziach” (2022). Mieszka w Brzozówce niedaleko Torunia.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor: Dalasiński Tomasz
Isbn: 978-83-66453-56-2
Format: 11,5 × 17 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 52
Rok wydania: 2022
Nr tomu w serii: 232
Patroni medialni: Czas Kultury, ArtPapier, Fundacja KulturAkcja, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły