okładka książki Oliwii Stępień pt. nie chciałam coli

Stępień Oliwia – Nie chciałam coli

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

28,00 zł

Nad debiutanckim tomem wierszy Oliwii Stępień unosi się duch szaleństwa i autotematyzmu. Być może to jeden duch, ale trudno tu […]

Nad debiutanckim tomem wierszy Oliwii Stępień unosi się duch szaleństwa i autotematyzmu. Być może to jeden duch, ale trudno tu o pewność, która zresztą zdaje się być głównym obiektem ataku poetki i jej podmiotów lirycznych (pomiotów litycznych). „Nie chciałam coli” stanowi zarówno relację z serii czołowych zderzeń wielu oddalonych od siebie planów rzeczywistości z natrętnie powracającymi motywami literackimi i popkulturowymi, jak i ze swobodnymi zabawami słowem, z historiami z życia bloku oraz z samym aktem pisania/wpisania się w wiersz. Adam i Ewa wypędzeni z krainy dobrostanu psychicznego muszą rozwiązać równanie, po którego drugiej stronie dostrzegają nogi Elżbiety Jaworowicz.


Oliwia Stępień (ur. w 2002 r.) – laureatka Nagrody Specjalnej konkursu im. Jacka Bierezina (2022). Udziela się charytatywnie jako pomiot lityczny niektórych wierszy. Mieszka w Bycinie.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor: Stępień Oliwia
Isbn: 978-83-67433-05-1
Format: 11,5 × 17 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 62
Rok wydania: 2023
Nr tomu w serii: 276
Patroni medialni: Kontent, Wizje, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły