Kronika Wielkopolski nr 2/154

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

Drugi numer „Kroniki Wielkopolski” z 2015 r. zawiera m.in. artykuły o: Dzwonowie – zaginionym mieście w Puszczy Zielonka, katolicko-ewangelickiej szkole […]

Drugi numer „Kroniki Wielkopolski” z 2015 r. zawiera m.in. artykuły o: Dzwonowie – zaginionym mieście w Puszczy Zielonka, katolicko-ewangelickiej szkole powszechnej w Ostrzeszowie w pierwszej połowie XIX wieku, obozie jenieckim w Rydzynie podczas I wojny światowej, podoficerach lotnikach w wielkopolskich Wojskach Lotniczych w 1919 roku oraz o rezerwacie przyrody „Dębina” w powiecie wągrowieckim.

W numerze przeczytamy także o: przebudowie poznańskiego węzła dróg krajowych, wodach geotermalnych w Koninie, Państwowej Szkole Muzycznej w Koninie, zimowych spływach kajakowych na Wełnie i nowej siedzibie samorządu województwa. Przedstawiona jest również sylwetka Władysława Miki – przewodniczącego Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Stołężynie.

Zawartości numeru jak zwykle dopełniają: zestawienie nowości wydawniczych i recenzje dwóch książek. Obszerna część kronikarska prezentuje wydarzenia z I kwartału 2015 r.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 2/154
Format: B5