Kronika Wielkopolski nr 1/175

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

W pierwszym numerze 2021 roku autorzy „Kroniki” przedstawiają czytelnikom tak interesujące fakty z regionu jak m.in.: odwiedziny Henryka Sienkiewicza w […]

W pierwszym numerze 2021 roku autorzy „Kroniki” przedstawiają czytelnikom tak interesujące fakty z regionu jak m.in.: odwiedziny Henryka Sienkiewicza w Miłosławiu w 1899 r., przekrojową historię linii kolejowej z Ostrowa Wielkopolskiego do Grabowa Wielkiego, nieznane aspekty projektowania kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Przybliżają również sylwetki ważnych dla Wielkopolski postaci: kontrowersyjnego nauczyciela i pisarza z Wągrowca Feliksa Burdeckiego czy społecznika pełniącego funkcję kościańskiego starosty – Gustawa Raszewskiego, ale również opracowanie pamiętnika powstańca wielkopolskiego Michała Petrykowskiego.

Prócz innych wartościowych tekstów (jak ten o ochronie przyrody w Wielkopolsce), studiów ( jak ten o poznańskiej opinii publicznej wobec odrodzonej państwowości polskiej), recenzji oraz – tradycyjnie – kalendarium wiadomości czytelnik na łamach pisma znajdzie także raport z przebiegu drugiej fali pandemii w województwie.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 1/175
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 216
Tytuł: Kronika Wielkopolski nr 1/175
Rok: 2021
Numer: 1/175

Podobne tytuły