okładka czasopisma Kronika Wielkopolski ze zdjęciem pomnika na tle budynku

Kronika Wielkopolski nr 4/186

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

W najnowszej „Kronice Wielkopolski” (nr 4/186) jak zawsze sporo wartościowych i ciekawych artykułów i studiów z naszego regionu. Dział ARTYKUŁY […]

W najnowszej „Kronice Wielkopolski” (nr 4/186) jak zawsze sporo wartościowych i ciekawych artykułów i studiów z naszego regionu.

Dział ARTYKUŁY I STUDIA otwiera tekst Izabeli Przyłuskiej o 75-leciu Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu. Joanna Furdal portretuje Koleje Wielkopolskie, a Michał Boksa rusza śladami Kopernika w Wielkopolsce i Pawła Edmunda Strzeleckiego.

W dziale WSPOMNIENIA Józef Jendykiewicz i jego pamiętnik z budynku Anatomii w Poznaniu przy ul. Rektora Święcickiego 6. W SYLWETKACH WIELKOPOLAN Piotr Światły – powstaniec wielkopolski z Granowca. NA MAPIE WIELKOPOLSKI – pomnik-ławeczka Czesława Freudenreicha w Kole, mural na ścianie biblioteki w Śremie i tężnie w Termalnym Parku Zdrowia w Tarnowie Podgórnym…

W numerze jak zawsze prezentujemy KSIĄŻKI O WIELKOPOLSCE i RECENZJE. W dziale WYDARZENIA – PROBLEMY – OPINIE (lipiec-wrzesień 2023 r.) przypominamy pierwszą maturę w Koninie, rok Jana Jonstona w Lesznie, „Męskie Granie” na poznańskiej Cytadeli, XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach, obchody rocznicy powstania styczniowego w Kotłowie czy V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Poznaniu.

Życzymy dobrej lektury!

Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Rok: 2023
Numer: 186
ISSN: 0137-3102

Podobne tytuły