Kronika Wielkopolski nr 4/160

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

Numer „Kroniki” zamykający rok 2016 został poświęcony w dużej mierze gminie Gołańcz w powiecie wągrowieckim. Symbolem miasta jest gotycki zamek […]

Numer „Kroniki” zamykający rok 2016 został poświęcony w dużej mierze gminie Gołańcz w powiecie wągrowieckim. Symbolem miasta jest gotycki zamek rodu Pałuków, którego zdjęcie umieszczono na okładce, a jego dawnych wizerunków dotyczy jeden z artykułów. Zamieszczono także recenzję wydanej niedawno książki o wykopaliskach na zamku. Oprócz materiałów dotyczących współczesnych osiągnięć i problemów tego terenu zapoznać się można także z sylwetką Włodzimierza Kowalskiego – organizatora Gołanieckiej Kompanii Powstańczej, a następnie komendanta Korpusu Kadetów w Rawiczu.
Z innych materiałów polecamy opracowanie o udziale Wielkopolan w tworzeniu podstaw turystyki w Galicji na początku XX wieku, cztery artykuły dotyczące powstania wielkopolskiego oraz opisy pomnika lotników amerykańskich pod Jaraczewem, „nowego” wiatraka w Grodzisku Wielkopolskim i dawnej elektrowni miejskiej w Koninie. Zawartości numeru dopełniają relacje z wydarzeń z III kwartału 2016 r. oraz rubryka nowości wydawniczych.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 4/160
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Tytuł: Kronika Wielkopolski nr 4/160
Rok: 2016
Numer: 4/160

Podobne tytuły