Kronika Wielkopolski nr 4/168

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

Ostatni numer „Kroniki” z roku 2018 przynosi kolejne artykuły przygotowane w związku z setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego: o potyczce […]

Ostatni numer „Kroniki” z roku 2018 przynosi kolejne artykuły przygotowane w związku z setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego: o potyczce pod Zbarzewem, opiece nad grobami poległych, organizacjach kombatanckich w okresie międzywojennym, losach uczestników Powstania zatrudnionych później w więziennictwie. Inne teksty przedstawiają odbicie zagrożenia niemieckiego tuż przed II wojną światową na łamach prasy, trudną sytuację Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach w 1947 r. i historię kaplicy dworskiej w Niegolewie.

W numerze zaprezentowano bogatą działalność Stowarzyszenia LGD „Dolina Wełny”, a zapowiada to zdjęcie rzeki pod Rogoźnem na okładce. Zamieszczono też inne materiały związane z Wągrowcem. W dziale „Na mapie Wielkopolski” przeczytać można o rzeźbach, które ostatnio wzbogaciły ulice Gniezna, o pomnikach ustawionych przy promenadzie nadwarciańskiej w Śremie i o tablicy upamiętniającej zasłużonego dla Konina płk. Witolda Sztarka. Zawartości numeru dopełniają relacje z wydarzeń z III kwartału 2018 r. oraz rubryka nowości wydawniczych.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 4/168
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
Tytuł: „Kronika Wielkopolski” nr 4/168
Rok: 2018
Numer: 4/168

Podobne tytuły