Kronika Wielkopolski nr 2/170

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

Niedawno obchodzone stulecie powstania Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zainspirowało nie tylko projekt okładki numeru, ale także tekst otwierający, […]

Niedawno obchodzone stulecie powstania Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zainspirowało nie tylko projekt okładki numeru, ale także tekst otwierający, który przybliża historię uczelni od jej niełatwych początków. Głównym tematem jest jednak Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, którego szeroko zakrojoną aktywność opisują teksty z działu „PRZEDSTAWIAMY”.

Dodatkowo czytelnik znajdzie w numerze sylwetki postaci z regionu, jak na przykład powstańca i artysty Antoniego Knajdka czy współtwórcy planu współczesnej Piły Ignacego Prętkiewicza. Na łamach przedstawiony został również między innymi zbąszyński zwyczaj cympra, krwawa i kontrowersyjna historia procesów czarownic w Doruchowie czy spotkanie poznańskich robotników z Władysławem Gomułką z 1957 roku. W stałych rubrykach czekają nowości wydawnicze oraz kronika wydarzeń z miast i gmin z pierwszego kwartału 2019 roku.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 2/170
Format: B5