okładka czasopisma Kronika Wielkopolski ze zdjęciem parku z pomnikiem postaci, w tle dwupiętrowy budynek z dużą ilością okien

Kronika Wielkopolski nr 4/182

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

W 182 (4/2022) numerze „Kroniki Wielkopolski” w dziale ARTYKUŁY I STUDIA Krzysztof Świderski przypomina świętych patronów wielkopolskich miast; Krystian Bedyński […]

W 182 (4/2022) numerze „Kroniki Wielkopolski” w dziale ARTYKUŁY I STUDIA Krzysztof Świderski przypomina świętych patronów wielkopolskich miast; Krystian Bedyński pisze o powstańcach wielkopolskich uhonorowanych Złotą Odznaką Służby Więziennej; Stanisław Małyszko odkrywa dzieje kościoła i parafii pw. św. Floriana w Pleszewie; Łukasz Szczypkowski poświęca swój szkic czarom i czarodziejom w południowej Wielkopolsce; Mariusz Niestrawski na warsztat bierze wypadki lotnicze i przymusowe lądowania w województwie poznańskim w latach 1921–1925.

W dziale WSPOMNIENIA Karol Wierusz-Kowalski i jego notatki do historii dworów i ich mieszkańców w powiecie konińsko-słupeckim, a w SYLWETKACH WIELKOPOLAN Paweł Świetlik prezentuje Marcina Banaszaka – powstańca ze Środy Wielkopolskiej.

W dziale NA MAPIE WIELKOPOLSKI Aleksandra Warczyńska opisuje Szlak Meblowy w Swarzędzu; Lucyna Bełch przygląda się pomnikowi króla Przemysła II w Rogoźnie; Bartosz Kiełbasa zagląda do kościoła św. Bogumiła w Kole.

W 4 numerze „Kroniki Wielkopolski” także: NOWOŚCI WYDAWNICZE (w opracowaniu Witolda Gostyńskiego) i RECENZJE: Kazimierz Biskupi. Pobernardyński zespół klasztorny (Zofia Kurzawa); Ostrów Kaliski. Nasze dziedzictwo (Andrzej Kurzyński).

Poza tym ciekawie prezentują się WYDARZENIA – PROBLEMY – OPINIE: Andrzej Kurzyński o upamiętnieniu generała Franciszka Altera w podkaliskim Morawinie; Maciej Michalski o Międzynarodowym Kongresie Nauk Historycznych w Poznaniu; Marta Hamielec o Rawickim Jarmarku Historycznym i Europejskich Dniach Dziedzictwa; Bartosz Kiełbasa o jubileuszu 200-lecia świątyni ewangelickiej w Żychlinie i o inwestycjach Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Życzymy dobrej lektury!

Format: a5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Rok: 2022
Numer: 182
ISSN: 0137-3102

Podobne tytuły