Kronika Wielkopolski nr 3/177

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

W 177 numerze „Kroniki” autorzy przybliżają czytelnikom postaci fundatorów klasztoru franciszkanów w Grabowie nad Prosną Zarembów z Kalinowy, wągrowieckiego starosty […]

W 177 numerze „Kroniki” autorzy przybliżają czytelnikom postaci fundatorów klasztoru franciszkanów w Grabowie nad Prosną Zarembów z Kalinowy, wągrowieckiego starosty Jana Siokało, leśniczego z Gospódki Antoniego Jarochowskiego oraz – w artykule dotyczącym inicjatywy w Grodzisku – pokrótce trzynastu osób tam uhonorowanych. Kilka obszerniejszych artykułów zainteresuje na pewno miłośników przyrody zaalarmowanych stanem środowiska naturalnego (a szczególnie znikających jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego), pasjonatów ciekawostek dotyczących dawnej obyczajowości (oraz sądownictwa w Kleczewie), entuzjastów odkrywania na nowo starych kościołów (w Nowym Mieście nad Wartą) i cmentarzy (w Ostrowie Wielkopolskim). Ponadto – gratka! – w najnowszym numerze ukazują się wspomnienia wybitnego krajoznawcy Franciszka Jaśkowiaka z jego pierwszej wyprawy.

Jak zwykle zamieszczamy również przegląd nowości wydawniczych, garść recenzji najnowszych publikacji, relacje z wydarzeń z okresu jesiennego, łącznie z raportem o przebiegu pandemii w Wielkopolsce, oraz kronikę wydarzeń tego okresu.

Owocnej lektury!

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 3/177
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 184
Tytuł: Kronika Wielkopolski nr 3/177
Rok: 2021
Numer: 3/2021

Podobne tytuły