Kronika Wielkopolski nr 2/166

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

Numer „Kroniki” za drugi kwartał 2018 r. został poświęcony w znacznym stopniu południowo-wschodniej części regionu. Dotyczą tego artykuły o działalności […]

Numer „Kroniki” za drugi kwartał 2018 r. został poświęcony w znacznym stopniu południowo-wschodniej części regionu. Dotyczą tego artykuły o działalności regionalistycznej prof. Władysława Rusińskiego, zmianie granic województwa przed 80 laty (Kalisz i Konin przeszły wówczas z woj. łódzkiego do poznańskiego), o związkach Ignacego Mosia (rodem z Ostrzeszowa) z rodziną Sienkiewiczów, o grobach uczestników walk o wolność w tym rejonie, zabytkowym więzieniu w Kaliszu (po 170 latach zakończyło ono działalność) i o kościele poewangelickim w Granowcu koło Odolanowa. Słowami swego przewodniczącego zaprezentowała się również Lokalna Grupa Działania „Kraina Nocy i Dni” z powiatu kaliskiego.

Z innych materiałów polecamy artykuł o gimnazjum i liceum w Trzemesznie, fotorelację z przedwojennego dworu w Chybach (mieszkał w nim Anglik wykładający na Uniwersytecie Poznańskim) i sylwetkę Henryka Błachnio – fotografika ze Swarzędza. Krótkie teksty informują o wiatrakach w Osiecznej, pomniku „żołnierzy wyklętych” w Czystem w powiecie tureckim i Izbie Regionalnej w Murowanej Goślinie.

Zawartości numeru dopełniają relacje z wydarzeń z I kwartału 2018 r. i rubryka nowości wydawniczych.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 2/166
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 184
Tytuł: „Kronika Wielkopolski” nr 2/166
Rok: 2018
Numer: 2/166

Podobne tytuły