Kronika Wielkopolski nr 2/180

Kronika Wielkopolski nr 2/180

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

W najnowszym numerze kwartalnika „Kronika Wielkopolski” (nr 2/180) jak zwykle m.in. ciekawe artykuły, studia, wspomnienia, sylwetki Wielkopolan.

W kwartalniku: Andrzej Majewski pisze o 120 latach Konińskiego Towarzystwa Muzycznego i o ciągłości emocjonalnej „ludzi podobnie myślących kategoriami dobra miasta i sztuki”; Karol Górski przypomina Valentina Polcucha – poetę i pisarza pogranicza słowiańsko-niemieckiego; Rafał Kurczewski kreśli sylwetkę Adama Taborskiego – twórcy Wielkopolskiego Parku Zoologicznego; Maria Strzałko opisuje pałac w Węgierskiem.

Ponadto w numerze: wspomnienie Józefa Nawrota o pobycie w Szkole Szybowcowej w Rzadkowie; tekst Elżbiety Gajewskiej o społeczniczce i działaczce – Annie z Czekanowskich Suchockiej; Bartosz Kiełbasa pisze o Izbie Pamięci i Tradycji Ziemi Dobrskiej; Dorota Mrozińska przypomina cmentarz żydowski w Skokach; Krzysztof Żabierek poświęca uwagę Żołnierzom Błękitnej Armii spoczywającym na cmentarzu w Sompolnie.

W „Kronice Wielkopolski” także: nowości wydawnicze i książki poświęcone Wielkopolsce, recenzje i dział WYDARZENIA – PROBLEMY – OPINIE oraz WIADOMOŚCI Z MIAST I GMIN.

Życzymy dobrej lektury!

 

Format: A5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Tytuł: Kronika Wielkopolski
Rok: 2022
Numer: 180
ISSN: 0137-3102

Podobne tytuły