Kronika Wielkopolski nr 3-4/174

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

20,00 zł

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Kroniki Wielkopolski”. Okładkowa promenada nad Jeziorem Chodzieskim zapowiada blok materiałów o powiecie chodzieskim, zamieszczonym w […]

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Kroniki Wielkopolski”. Okładkowa promenada nad Jeziorem Chodzieskim zapowiada blok materiałów o powiecie chodzieskim, zamieszczonym w dziale „Przedstawiamy”, w którym ukazują się: rozmowa ze starostą chodzieskim Mirosławem Juraszkiem, tekst o muzeum regionalnym oraz artykuły o lokalnych inicjatywach młodzieżowych i stowarzyszeniowych.

W numerze prezentujemy ponadto m.in. drugą część artykułu o stuleciu szkolnictwa wyższego w Poznaniu, sylwetkę pilanina Józefa Popławskiego, historię szpitala-przytułku ewangelickiego w Osiecznej, kolekcję statków powietrznych w Szreniawie i ciekawe karczmy w okolicy Swarzędza.

Jak zawsze na łamach kwartalnika znalazł się również recenzencki przegląd najnowszych publikacji związanych z regionem oraz omówienie szczególnie znaczących wydarzeń z ostatnich miesięcy – w tym reporterskie zestawienie obrazów pandemii w Wielkopolsce.

Isbn: ISSN 0137-3102 Nr 3-4/174
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
Tytuł: Kronika Wielkopolski nr 3-4/174
Rok: 2020
Numer: 3-4/174

Podobne tytuły