Górczak Zbyszko - Najstarsze lokacje miejskie w Wielkopolsce (do 1314 r.)

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

1,05 zł

Książka poświęcona problemowi najstarszych lokacji miejskich w Wielkopolsce do roku 1314, czyli do czasów objęcia władzy przez Władysława Łokietka na […]

Książka poświęcona problemowi najstarszych lokacji miejskich w Wielkopolsce do roku 1314, czyli do czasów objęcia władzy przez Władysława Łokietka na większości ziem wielkopolskich. Scharakteryzowano w niej m.in. pojęcie miasta oraz genezę kształtowania się średniowiecznych miast wielkopolskich i historię ich lokacji. Książka zawiera wykaz miast wraz z latami założenia i ich założycielem lokowanych w Wielkopolsce przed 1314 r. Zawiera ilustracje wielu pieczęci miejskich i planów miast. Jasność wykładu a zarazem precyzja w jego formułowaniu sprawiają, że książkę czyta się z dużą przyjemnością.

Autor: Górczak Zbyszko
Isbn: ISBN 83-87811-84-2