wydarzenie archiwalne
termin: 24 kwietnia
miejsce: Biblioteka Raczyńskich, Poznań

Strony fotografii: spotkanie o niebieskim płomyku na kuchence gazowej

Większość grafiki stanowi kolorowe zdjęcie rozkładanego stołu, umieszczonego w pokoju. Na stole pionowo ustawiono strzały. Za stołem widoczna firana, na którą od tyłu rzucany jest cień drzew oraz popołudniowe światło słoneczne. Prawą stronę grafiki stanowi czarne tło, na którym umieszczono białe loga Stron fotografii, Biblioteki Raczyńskich oraz WBPiCAK w Poznaniu.

Biblioteka Raczyńskich
Filia Sztuki, plac Wolności 19, Poznań
24 kwietnia 2024, g. 18:00
Wydarzenie FB

„Śpiewam sobie smutny szlagier i chodzę po kuchni.
Gaz, niebieskozielony, jak twój sweter,
mąci mi w głowie”
/Niedziela, Miroslav Válek/
Zapraszamy na kolejne Strony fotografii. Książkowymi inspiracjami podzieli się Paulina Nowak, współorganizatorka cyklu, która przeczyta fragmenty tekstów związane z czasem, dzieciństwem, wyobrażeniami, snami i półsnami. Urywki literackich wspomnień z wędrówek i podróży donikąd, leżenia na trawie i snucia się po kuchni.

Paulina Nowak – absolwentka filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje w Bibliotece Raczyńskich jako graficzka. Obecnie wystawę jej fotografii pt. „Phantom ride: zapiski z podróży bez celu” można oglądać w Bibliotece Wojewódzkiej przy ulicy Prusa 3.
Strony fotografii to cykl spotkań, w ramach którego zaproszone osoby związane z fotografią opowiadają o różnych jej stronach, dzieląc się m.in. swoimi książkowymi inspiracjami. Cykl jest organizowany we współpracy Biblioteki Raczyńskich z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.