10 / 02 / 23

Wielkopolska DOC 2023

Grafika promująca konkurs.
Ruszył nabór do nowopowstałego konkursu dla fotografek i fotografów dokumentujących Wielkopolskę!
Wielkopolska DOC to konkurs wyrastający z połączenia dwóch, wcześniej organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, konkursów – Moja Wielkopolska i Wielkopolska Press Photo. Punktem wyjścia do stworzenia nowej formuły jest potrzeba otwarcia się na współczesną rzeczywistość w obrębie ewoluującego medium fotografii, w którym przenikające się różne style i sposoby obrazowania tworzą aktualny krajobraz postrzegania i czytania fotografii. Ideą konkursu jest połączenie fotografii reportażowej, dokumentalnej i tej wykraczającej poza sztywne kategorie, w celu uważnej obserwacji zjawisk, wydarzeń i procesów z obszaru Wielkopolski. WIELKOPOLSKA DOC pełnić będzie rolę archiwum lokalnie zachodzących wokół nas zmian – w regionie, miejscowości, dzielnicy, społeczności. Poprzez wystawy, publikacje i serwisy wirtualne będzie także platformą do popularyzacji fotografii dokumentalnej i reportażowej, jak również twórczości wielkopolskich fotografów i fotografek.
Konkurs posiada sześć kategorii tematycznych, do których można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub zestawy powstałe na terenie województwa wielkopolskiego, z których wyłonione zostaną nagrody, wyróżnienia oraz Grand Prix Wielkopolska DOC 2023:
– Wydarzenia,
– Człowiek,
– Klimat i środowisko,
– Kultura i wspólnoty,
– Sport,
– Kategoria jednoroczna / specjalna: Wsparcie i obecność.
Ponadto, stworzona została osobna kategoria poświęcona projektom długoterminowym (więcej informacji w Regulaminie Konkursu).
W pierwszej edycji konkursu fotografowie i fotografki mogą przesyłać zgłoszenia powstałe w okresie od 1 listopada 2021 do 31 października 2023 roku.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie www konkursu.

patronat:

Logo Kwartalnika Fotografia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: