wydarzenie archiwalne
termin: 10 marca — 12 kwietnia
miejsce: Poznań

Konrad Kuzyszyn: Black Silver Ego

Grafika promująca wydarzenie. Czarno-białe tło. Na środku czarny napis: black silver ego.

10.03-12.04.2023
Galeria Piekary
św. Marcin 80/82
Wydarzenie FB

Galeria Piekary we współpracy z Fundacją 9/11 Art Space zapraszają na wystawę Konrada Kuzyszyna.

„Powrót do ciemni po kilkudziesięciu latach jest w pewnym sensie wyznaniem wiary. Odbitki, uwalniające srebro z bieli papieru, ponownie wzbudzają demiurgiczne emocje, nieobciążone już dbałością o definicję obrazu. Procesualność, eksperymentowanie z potencjałem srebra i czerni oraz powrót do motywów repetycji figury wzmacniają stężenie napięcia motywu, który konfrontuję z naturą drewna. Uległość papieru fotograficznego pozwala odkrywać potencjał kształtu zawarty w odbitce. Glina ceramiczna jest dla mnie nowym materiałem, który w procesie obróbki przypomina modalność fotograficzną. Formy kuliste zawierają się w prostych kątach odbitki lub drewna. Ulubiony format 18 x 24 cm jest odpowiednikiem proporcji ludzkiej twarzy, którą kierujemy ku obrazowi. Wszystkie prace pochodzą z lat 2021-2023.”
Konrad Kuzyszyn, 02.2023

Konrad Kuzyszyn – urodzony w 1961 roku w Białymstoku. W latach 1985–90 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Łodzi. Dyplom w Pracowni Wypukłodruku Prof. A. Bartczaka, Pracowni Technik Metalowych Prof. L. Rózgi i Pracowni Fotografii Prof. I. Pierzgalskiego uzyskał w 1990 roku. Od 1994 roku pracuje jako asystent a od 2001 roku na stanowisku kierownika Pracowni Fotografii i Obrazu Wideo w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Kwalifikację I stopnia otrzymał w 1998 roku a kwalifikację II stopnia w 2002 r., w ASP w Poznaniu. W latach 2001–2011 stworzył i kierował Pracownią Multimediów w łódzkiej ASP. W latach 2007–2012 kierował Pracownią Kreacji Cyfrowej w krakowskiej ASP. Obecnie Kieruje 5 Pracownią Fotografii w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2007 roku profesor ASP. Od 2012 r. profesor zwyczajny. Zajmuje się fotografią, filmem wideo oraz hybrydami współczesnych mediów elektronicznych. Mieszka w Poznaniu.