BAZA 2022

Festiwal BAZA - 29-30.04.2022, Święty Spokój (ul. św. Wojciech 21, Poznań)

29-30.04.2022, Święty Spokój, ul. św. Wojciech 21 Poznań
Współorganizatorzy: Patryk Różycki, Wojciech Ulman
Jury: Michał Bugalski, Weronika Wronecka
Wydarzenie FB – tutaj

Zapraszamy wszystkich do współuczestniczenia w pierwszej edycji festiwalu filmowego, który powstał z nieustannej chęci oglądania filmów – w szczególności tych eksperymentalnych, osobistych, uciekających kategoryzacji, dotykających samego sedna, zmontowanych, czasem pokręconych.

Okiem cyklonu wydarzenia będą pokazy konkursowe, wokół których krążyć będą towarzyszące im atrakcje. Najważniejsze jest dla nas wspólne spędzanie czasu w gronie miłośników/-czek krótkich form filmowych, dlatego – oprócz oglądania filmów – zapraszamy Was do udziału w dyskusjach, spacerach, imprezach (koncert, karaoke night), a nawet posiłkach (w sobotę zapraszamy na wspólne śniadanie).

Zaczynamy w piątek, w galerii WBPiCAK (ul. Prusa 3, Poznań), wystawą Wojciecha Ulmana ,,ENTROPIA EMPATIA” – naszego niezmordowanego selekcjonera i współorganizatora festiwalu.
Patryk Różycki – nasz drugi współorganizator, selekcjoner i wodzirej – przeprowadzi nas następnie przez miasto do lokalizacji festiwalowej – Święty Spokój (ul. Św. Wojciech 21, Poznań).
Tam, wraz z Weroniką Wronecką i Michałem Bugalskim – naszymi jurorami – rozpoczniemy przeglądy i zabawy.
Wieczorem muzycznych uniesień dostarczą nam Franek Warzywa & Młody Budda, a potem mikrofon będzie czekał na amatorów i amatorki karaoke.

Drugiego dnia, po wspólnym śniadaniu, zawitają do nas studenci/-tki i absolwenci/-tki z katedr Animacji, Fotografii i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy pochwalą się filmowymi realizacjami. Za selekcję prac odpowiadają Piotr Bosacki, Miłosz Margański oraz Mateusz Sadowski.
Później druga dawka konkursowych filmów, rozmowy i ogłoszenie wyników!

Więcej informacji o uczestni(cz)kach i wydarzeniach festiwalowych znajdziecie w naszych mediach społecznościowych:

> instagram: @baza.festiwal oraz @fotowbpicak
> FB: @fotografiawbpicak

WYNIKI:

Jury w składzie:
–  Weronika Wronecka
–  Michał Buglaski
–  Mateusz Kiszka – sekretarz

Po obejrzeniu 18 filmów 19 autorów postanowiło przyznać Grand Prix i 2 wyróżnienia:

–    Grand Prix –    1500 zł – Kuba Stępień za film “Merboys”
–    Wyróżnienie – 500 zł   – Natalia Skorupa za film “Dzielenie się”
–    Wyróżnienie – 500 zł   – Maciej Sławuski za film “Moja Pasja”