24 / 11 / 22

Seryjne poetki 82

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Seryjnymi poetkami, które odbędzie się 29 listopada 2022 r. w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Marie Iljašenko ze swoją debiutancką książką poetycką „Osip podąża na południe” i jej główna tłumaczka Zofia Bałdyga spotkają się z Piotrem Śliwińskim i Julią Neter oraz z wszystkimi zainteresowanymi w CK Zamek. Na miejscu będzie można nabyć książki naszych gościń. Zapraszamy!


29 listopada 2022 r., godzina 19.00, Sala Wielka CK ZAMEK

Bilety: 5 zł

Link do wydarzenia na FB

Spotkanie transmitowane także na Facebooku CK Zamek i Zamek Czyta

Organizatorzy: Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu oraz Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu


Marie Iljašenko (ur. w 1983 r. w Kijowie) – poetka, pisarka. Zadebiutowała w 2015 roku tomem wierszy „Osip míří na jih” (nominowanym do nagrody Magnesia Litera), tom „Sv. Outdoor” ukazał się w 2019 roku. Za swoje wiersze była nominowana do kilku nagród (m.in. Cena Václava Buriana, Magnesia Litera w kategorii Odkrycie roku). W Polsce jej wiersze w przekładzie Zofii Bałdygi ukazały się w „Odrze”, „Akcencie” i „Literaturze na Świecie”, a także w antologii „Sąsiadki. 10 poetek czeskich” (2020). Pisze również opowiadania i eseje. Pracuje jako redaktorka wydawnicza i tłumaczka, przekłada z polskiego i ukraińskiego przede wszystkim współczesną poezję. Mieszka w Pradze.

Zofia Bałdyga (ur. w 1987 r. w Warszawie) – autorka książek poetyckich „Passe-partout” (2006), „Współgłoski” (2010), „Kto kupi tak małe kraje” (2017) oraz „Klimat kontynentalny” (2021). Absolwentka Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW. Tłumaczka najnowszej poezji czeskiej i słowackiej. Autorka antologii poetek czeskich „Sąsiadki. 10 poetek czeskich” (2020). Za działalność translatorską uhonorowana Nagrodą „Literatury na Świecie” w kategorii „Młoda twarz” (2021). Mieszka w Pradze.

książka „Osip podąża na południe”, obok napis PREMIERA
po lewej grafika przedstawia czarny napis Seryjne Poetki na tle dużej czerwonej liczby 82; po prawej napisy: Marie Iljašenko, Zofia Bałdyga. Prowadzenie: Julia Neter, Piotr Śliwiński, 29.11.2022, wtorek, godz. 19.00, bilety: 5 zł, Sala Wielka Centrum Kultury ZAMEK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: