termin: 10 maja — 11 maja
miejsce: Poznań

II Wielkopolski Zlot Questowy

Na questowe zmagania zapraszamy już w piątek, 10 maja wspólnie z „Questami – Wyprawy Odkrywców” oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Ostrzeszów im. S. Czernika. Kulminacja wydarzenia będzie w sobotę, 11 maja.

plakat promujący wydarzenie II Wielkopolski Zlot Questowy; na górze pięć kolorowych zdjęć budynków i ludzi, poniżej tekst jak w artykule

Ostrzeszów, 10-11 maja 2024 r.

10 maja 2024 r. (piątek)

Inauguracja tras:

• godz. 10.00 „Ze Stanisławem Czernikiem po Ostrzeszowie” (start ul. Zamkowa 35)
  • godz. 12.00 „Ostrzeszowskie obrazy Antoniego Serbeńskiego” (start przed dworcem PKP)
  • godz. 17.00 „O Świętym Rochu w Mikstacie” (na parkingu między szkołą, a biblioteką, wjazd od ul. Osiedle Bielany, 51°32’02.1″N 17°58’29.5″E)

Na trasach dla uczestników zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie (ratusz i wieża zamkowa), drewnianego kościoła pw. św. Mikołaja w Ostrzeszowie, sanktuarium św. Rocha w Mikstacie i inne atrakcje

Dla chętnych nocleg i spotkanie integracyjne w Przedborowie (obowiązują zapisy: turystyka@wbp.poznan.pl; koszt 170 zł/os.)

11 maja 2024 r. (sobota)

Inauguracja tras:

• 10.00–13.00 „Z Elementarzem po Kuźnicy Grabowskiej” (start przed budynkiem muzeum),
    zwiedzanie Muzeum Elementarza w grupach 25-osobowych, co pół godziny
    warsztaty pisania stalówką, artystyczne warsztaty lepienia z gliny i inne atrakcje

Dla chętnych przejście trasy „Kraszewice – daj się zaskoczyć”

• 14.00–17.00 „Doruchowskie opowieści Stanisława Thiela” (start przed budynkiem biblioteki w Doruchowie)

Piknik rodzinny, konkursy, atrakcje, zabawy, posiłek, zakończenie konkursu

• 14.00 tradycyjne zdjęcie questowiczów
  • 17.00 losowanie nagród w konkursie

UWAGA!!!

Ze względów organizacyjnych prosimy o zadeklarowanie chęci uczestnictwa w wydarzeniu!
Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: info@questy.org.pl z podaniem ilości osób oraz zaznaczenia czy przyjedziecie na jeden czy dwa dni.

WSTĘP WOLNY!

Wszystkie questy dostępne na stronach: www.regionwielkopolska.pl, www.guesty.org.pl oraz w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców.

Szczegółowy plan zlotu na stronie: www.regionwielkopolska.pl, www.wbp.poznan.pl

Kontakt: turystyka@wbp.poznan.pl

Organizatorzy: Biblioteka Wojewódzka i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Questy Wyprawy Odkrywców oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. S. Czernika.