4. Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki

4. WFF

Już po raz czwarty Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza wielkopolskie galerie, biblioteki, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do partnerstwa przy organizacji „Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki”. Program festiwalu zakłada, że partnerzy na podstawie własnych autonomicznych decyzji, samodzielnie zrealizują w dniach od 13- 31 października 2018 roku, własne projekty fotograficzne, lub udostępnią pomieszczenia galerii do eksponowania wystaw zaproponowanych przez WBPiCAK. Wszystkie te festiwalowe wydarzenia zostaną odnotowane we wspólnym katalogu stanowiącym kompendium wiedzy o tym, co w wielkopolskiej fotografii dzieje się interesującego, co warte jest promocji i co w perspektywie historycznej najlepiej świadczyć będzie o czasach, w których żyjemy.

PANORAMA – WYDANIE SPECJALNE

Ramowy program

Program główny
13.10 (sobota) Inauguracja Festiwalu
Środa Wielkopolska: od g. 11.00 wernisaże 4 wystaw fotograficznych, m.in. oficjalne otwarcie festiwalu w Galerii Miejskiej wystawą „Ciemnicy” – „Lubię małe miasta i mniejsze miejscowości”.
Poznań: o g. 18.00 poznańska inauguracja festiwalu w Galerii U Jezuitów, otwarcie wystaw „Wspólnie, razem i osobno” wielkopolskich grup fotograficznych oraz „Powtarzam to i wzmacniam” absolwentów Katedry Fotografii UAP w Poznaniu.
14.10 (niedziela)
Września: od g.14.00 blok 6 wydarzeń, m.in. wystawa plenerowa Ireneusza Zjeżdżałki „Mały atlas mojego miasta”, a w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich wystawa kuratorowana przez Waldemara Śliwczyńskiego, projekcja filmu ERYK i mini sympozjum z wykładem Krzysztofa Jureckiego pt. „Kilka uwag o twórczości Eryka Zjeżdżałki”.
15.10 (poniedziałek):
Poznań: otwarcie wystawy pokonkursowej „Moja Wielkopolska 2018”, wernisaże wystaw 3 wielkopolskich fotoreporterów, m.in. „Niehistorii” Stanisława Wiktora z towarzyszącą tej wystawie promocją publikacji albumowej, a także spotkanie z Adamem Mazurem pt. „Zapomniany fotograf polski, Jan Bułhak”.
16.10 (wtorek):
Poznań: seminarium naukowe w Instytucie Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu pt. „Procesy, sedymentacje, topografie – o współczesnym dokumencie fotograficznym” oraz wernisaże 4 wystaw fotograficznych m.in. „Fotografia niepodległa – Świetlica 10 lat” Kolektywu Fotograficznego „Świetlica”.

Program regionalny
10.10-30.10: 81 wystaw i 14 spotkań edukacyjnych w 36 miejscowościach woj. Wielkopolskiego, m.in.:

Gniezno, 18.10 (czwartek):
„Dzień gnieźnieński”, wernisaże 5 wystaw fotograficznych.
Piła, 19.10 (piątek):
„Dzień pilski”, wernisaże 3 wystaw fotograficznych oraz spotkanie z Andrzejem Zygmuntowiczem pt. „Fotokast – fotografia wśród nowych mediów”.
Poznań, 25.10 (czwartek):
„Dzień winogradzki”, wernisaże 3 wystaw w osiedlowych domach kultury PSM „Winogrady” w Poznaniu.
Zakończenie festiwalu
29.10 (poniedziałek)
Poznań: o g. 18.00 wernisaż wystawy „Akt jako forma sztuki” – wystawa fotografii Jacka Gulczyńskiego, Włodzimierza Kowalińskiego i Macieja Mańkowskiego. pod kuratelą Andrzeja Haegenbartha w PBG Gallery Skalar Office Center,
30.10 (wtorek)
Koło: od godz. 11 blok 6 imprez dedykowanych patronowi Kolskiego Klubu Fotograficznego prof. dr. Tadeuszowi Cyprianowi, m.in. oprowadzanie kuratorskie Adama Soboty po wystawie „Tadeusz Cyprian – Fotografie”, konferencja popularno-naukowa poświęcona prof. dr. Tadeuszowi Cyprianowi i wernisaż wystawy „Nieznane negatywy Tadeusza Cypriana z I wojny światowej”.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: