Mamy naStroje – nowy program Departamentu Kultury. Zapraszamy do naboru!

Dzięki inicjatywie “Mamy naStroje”, samorządy mają szansę wyposażyć zespoły folklorystyczne, chóralne oraz orkiestrowe w niezbędne kostiumy sceniczne. Otrzymana pomoc finansowa umożliwi renowację, zakup gotowych strojów lub nawet wykonanie nowych na specjalne zamówienie.

Dzieci i młodzież tancząca w tradycyjnych strojach ludowch

Szczególnie zachęcamy do aplikowania o dofinansowanie strojów ludowych charakterystycznych dla subregionów Wielkopolski oraz strojów reprezentacyjnych dla chórzystów, muzyków i tancerzy.

W ramach programu przewidziana została kwota 500.000 złotych w budżecie Województwa Wielkopolskiego. Wysokość otrzymanej pomocy nie może przekroczyć 70% całkowitych kosztów zadania.

Nie zwlekajcie! To doskonała okazja, aby wesprzeć lokalną kulturę i sztukę. Szczegóły konkursu oraz kryteria aplikacji znajdziecie na stronie: