Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2010

okładka Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny 2/2010W „Poradniku Bibliograficzno-Metodycznym” nr 2/2010 znajdziemy m.in. artykuł Piotra Golińskiego przedstawiający „Motyw apokalipsy w literaturze i sztuce śródziemnomorskiej”; tekst uzupełnia przykładowa bibliografia. Postać polskiego papieża w 5. rocznicę śmierci przedstawia artykuł „Jan Paweł II, Karol Wojtyła – znany i mniej znany”. W numerze znajdziemy też historię przyjęcia przez Unię Europejską traktatu lizbońskiego.
W opracowaniach osobowych omówiono sylwetki Alfreda Hitchcocka i Józefa Piłsudskiego. Materiał metodyczny „Fryderyk Chopin – wiecie czy nie wiecie?” to propozycja zajęć dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, podczas których zapoznają się z postacią kompozytora i jego utworami.
W ramach stałych rubryk prezentujemy: przegląd nowości książkowych dot. Wielkopolski, informacje o ciekawych imprezach kulturalnych realizowanych w bibliotekach publicznych woj. wielkopolskiego, wykaz publikacji prasowych dot. WBPiCAK w Poznaniu.