Książki o Wielkopolsce wydane w 2022 roku

okładka: białe tło, czarne litery i grafika; tekst: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Książki o Wielkopolsce wydane w 2022 roku (wybór), Poznań 2023; grafika: logo WBPiCAKBibliografia „Książki o Wielkopolsce wydane w 2022 roku” stanowi wybór publikacji dotyczących w treści województwa wielkopolskiego w pełnym zakresie tematycznym.

Bibliografia zawiera opracowania naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne, wybrane utwory literatury pięknej, niewielką ilość dokumentów życia społecznego o istotnej wartości informacyjnej. Zarejestrowano także fragmenty książek w części poświęconych Wielkopolsce (rozdziały, artykuły, rozprawy), publikacje na temat osób związanych z regionem oraz recenzje wybranych pozycji.

Bibliografia stanowi wydruk z bazy danych „Bibliografii regionalnej Wielkopolski” prowadzonej w formacie MARC-21 i została wydana przez WBPiCAK jako dwudziesty czwarty tomik w tej formie wydawniczej.

Dla zapewnienia użytkownikom jak najpełniejszego wyboru książek zarejestrowano kilkadziesiąt opisów za rok 2021 spóźnionych wobec poprzedniej edycji, które zostały oznaczone gwiazdką: *.

Korzystanie ze spisu ułatwi indeks autorski oraz indeks przedmiotowy informujący o treści książek i miejscowościach, których dotyczą.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: