wydarzenie archiwalne
termin: 28 marca
miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Wiedza o kulturze część 2/2023

28 marca 2023 r. spotkamy się z moderatorkami i moderatorami wielkopolskich DKK na żywo w cyklu Wiedza o kulturze. Zajęcia poprowadzi Urszula Rybicka – założycielka i redaktorka Żydoteki – jedynego polskiego medium o literaturze żydowskiej.

Podstawowe informacje o szkoleniu

Podczas czterogodzinnych zajęć pn. “Krótka droga od książki do człowieka – jak literatura uczy empatii i tolerancji?” uczestnicy poznają współczesną literaturę izraelską, poznają zarówno inspirujące dzieła literackie, nauczą się, jak je wykorzystywać w praktyce edukacyjnej, pogłębią rozumienie tolerancji i wrażliwości społecznej oraz spróbują swoich sił w ekspresji artystycznej i literackiej.
Adresaci: moderatorki i moderatorzy wielkopolskich Dyskusyjnych Klubów Książki

UWAGA: ilość miejsc 25, decyduje kolejność zgłoszeń, z jednego klubu może zgłosić się jedna moderatorka/jeden moderator

• poszerzenie wiedzy w zakresie literatury Izraela,
• pogłębienie umiejętności w zakresie wykorzystanie tekstów literackich do działań edukacyjnych
• wzmacnianie kompetencji krytyczno-literackich moderatorów wielkopolskich DKK,

11.00 – 11.45 – wykład na temat literatury Izraela
11.45 – 12.00 – przerwa
12.00 – 15.00 (przerwa 13.30 – 13.45) – warsztaty “Krótka droga od książki do człowieka – jak literatura uczy empatii i tolerancji?”

Prowadząca:
Urszula Rybicka – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, stypendystka Prezydenta Wrocławia. Jest publicystką, recenzentką i tłumaczką, założycielką, i redaktorką Żydoteki – jedynego polskiego medium o literaturze żydowskiej. Popularyzuje przede wszystkim literaturę i kulturę Żydów, także literaturę z Izraela. Realizuje autorski projekt internetowy pod nazwą Żydowski Wrocław dotyczący historii i kultury Żydów w stolicy Dolnego Śląska. Interesuje się też współczesną polską prozą, reportażem i eseistyką. Prowadzi spotkania autorskie, wśród jej rozmówców byli między innymi: Etgar Keret, Rutu Modan, Alex Epstein, Maciej Płaza, Paweł Piotr Reszka, Sylwia Chutnik i Irena Wiszniewska.

Termin: 28.03.2023 r. (wtorek), godz. 11.00 – 15.00
Forma: szkolenie stacjonarne
Miejsce: WBPiCAK, ul. Prusa 3, Poznań, VI piętro, sala 605

on-line – wypełnij formularz zgłoszeniowy