wydarzenie archiwalne
termin: 17 listopada
miejsce: Poznań

Przewietrz swoje życie

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Przewietrz swoje życie”

Tej jesieni przypomnimy, że warto zadbać o siebie. Dobrostan odgrywa bowiem ważną rolę w ekonomicznym, społecznym oraz psychicznym funkcjonowaniu człowieka. Dobrostan to poczucie lekkości, radości, pewności i bezpieczeństwa. Troska o samego siebie sprawia, że nasze relacje zyskują na jakości. Jest to zagadnienie interdyscyplinarne, dotyczy problematyki psychologii, ale również literatury pięknej. Jak osiągnąć taki stan? Jak inni sobie z tym radzą? Jakie książki mogą w tym pomóc? Zapraszamy do biblioteki.

 

Budowanie swojej wewnętrznej siły to tytuł drugiego spotkania. Dr Matylda Pachowicz powie o technikach pozytywnego myślenia. Pokaże jak osiągnięcie dobrostanu wpływa na komfort życia. Przedstawi ekspertów w tej dziedzinie.
Spotkanie jest dla tych, których interesuje naukowe podejście, ale i dla tych, którzy poszukują z różnych przyczyn spokoju, wyciszenia w codziennym życiu.

termin: 17 listopada 2022 godzina 18.15-19.45
miejsce: hol biblioteki, ul. Prusa 3, Poznań
Wstęp wolny

 

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logotypy: WBPiCAK, Wielkopolska, Instytucja Kultury, DKK, Instytut Książki, MKiDN

Matylda Pachowicz – doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, absolwentka studiów magisterskich oraz doktoranckich na WSE UAM w Poznaniu, ukończyła studia podyplomowe „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Badaczka i nauczycielka akademicka, szkoleniowiec, trenerka indywidualna i grupowa (m.in. dla rodzin zastępczych oraz adopcyjnych); certyfikowany tutor (doświadczenia obejmują prowadzenie tutoringów grupowych oraz indywidualnych dla studentów). Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami o profilu społecznym oraz terapeutycznym. Pomysłodawczyni i współtwórczyni Centrum wsparcia Unitas w Poznaniu.
Należy do tych ludzi, „którzy poza wybitnymi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych”.

(autor zdjęcia: Maciej Pachowicz)

zdjęcie portretowe młodej kobiety
na plakacie widać otwarte okno, wiatr unosi firanę do wnętrza pokoju, informacje o spotkaniach

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: