wydarzenie archiwalne
termin: 21 lutego — 13 czerwca
miejsce: Poznań

Pomoc w nauce i dobra zabawa – Допомога в навчанні та розвазі

Cyfrowe Centrum Edukacji w Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu. Pomoc w nauce i dobra zabawa dla dzieci z Ukrainy w wieku 6 - 12 lat, uczących się w szkołach ukraińskich on-line lub chodzących do polskich szkół. W każdy wtorek w godz. 15-18 dyżurować będzie w bibliotece nauczyciel ze znajomością języka ukraińskiego, który pomoże w odrabianiu lekcji i wyjaśni trudne tematy omawiane w szkole.

Na zdjęciu plakat wydarzenia "Pomoc w nauce i dobra zabawa - Допомога в навчанні та розвазі"
ЦЕНТРИ ЦИФРОВОЇ OCBIT
Допомога в навчанні та розвазі для дітей з України вiком 6-12 років, авчання в українських школах онлайн або відвідування польських школи.
Terminy: wtorki, godz. 15:00-18:00
Дати: вівторок, години: 15:00-18:00
Miejsce: Biblioteka Wojewódzka w Poznania, ul. Prusa 3, sala 207
Місце: Воєводська бібліотека в Познані, вул.Prusa 3, кімната 207
Wstęp wolny.
Вхід вільний.
W ramach programu “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” w Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu powstało centrum nauki zdalnej – Cyfrowe Centrum Edukacji, w którym uczniowie i uczennice z Ukrainy otrzymają wsparcie w nauce ukraińskiej i polskiej podstawy programowej.
Biblioteka została wyposażona w potrzebny sprzęt (laptopy, tablety) i materiały edukacyjne, a do pomocy dzieciom zatrudnieni zostali nauczyciele mówiący po ukraińsku.
Cyfrowe Centra Edukacji tworzone w polskich bibliotekach mają wspierać starania systemu oświaty oraz organizacji pozarządowych w zapewnieniu dzieciom dostępu do edukacji, stacjonarnego wsparcia nauczyciela oraz umożliwić uczniom i uczennicom rozwój kompetencji społecznych i integrację w nowym środowisku.
„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Projekt jest realizowany przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.