wydarzenie archiwalne
termin: 22 lipca
miejsce: Poznań

Mali podróżnicy: wyprawy w cztery strony świata – zajęcia literacko-plastyczne

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne wyprawy i ekspedycje, które odbędą się w ramach literackich spotkań w Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu.

Wspólnie przemierzymy Bliski Wschód i Afrykę. Wybierzemy się na biegun północny, a także poznamy oceaniczne głębiny. W dotarciu do odległych, czasami na wpół fantastycznych krain pomogą nam wspaniałe książki, wciąż jeszcze niewydane w języku polskim, takie jak opowieść pop-up „The little mermaid” Roberta Sabudy, „The water princess” Susan Verde, czy „Golden domes and silver lanterns” Heny Khan.

Do odległych części świata przeniesiemy się też za pośrednictwem teatrzyków cieni i kamishibai. Poznamy zabawy dzieci Afryki. Zagramy na kalimbie i małpim bębenku. Kij deszczowy będzie towarzyszył nam w eksploracji afrykańskiej dżungli. Inspirując się kulturą Bliskiego Wschodu, wykonamy piękne latarnie.
Dokonamy obserwacji naukowych doświadczeń, pokazujących znaczenie czystej energii dla ochrony klimatu. Nie zabraknie też zabaw z chustą animacyjną i sensomotorycznego doświadczania świata, szczególnie lubianego przez najmłodsze dzieci.

Na zakończenie każdego spotkania wybierzemy się niezwykłą podróż na „magicznym dywanie”.

Zajęcia będą odbywać się w wakacyjne soboty: 8 i 22 lipca oraz 5 i 26 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 15:00 na antresoli Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu, ul. Prusa 3.

Informacje o zajęciach pod adresem e-mailowym: patrycja.binieda@wbp.poznan.pl

Plakat. tekst: Mali podróżnicy: wyprawy w cztery strony świata. Bezpłatne zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. 8 i22 lipca, 5 i 26 sierpnia 2023 r. od 10.00 do 15.00 na antresoli Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu (ul. Prusa 3). Szczegóły: wbp.poznan.pl. grafika: trzy postacie dzieci na tle kuli ziemskiej