wydarzenie archiwalne
termin: 24 kwietnia
miejsce: platforma ClickMeeting

Bibliotekarze w gry grają… Cz. 2.

kilka młodych osób siedzi wokół stołu, mają przed sobą kartki i trzymają ołówki; teksty: Bibliotekarze w gry grają cz. II RPG powraca. Wielka i niespodziewana eksplozja na rynku gier fabularnych. Webinar 24 kwietnia godz. 10-12RPG powraca. Wielka i niespodziewana eksplozja na rynku gier fabularnych

O planszówkach słyszał każdy, a o erpegach? No właśnie. A w tym momencie jesteśmy świadkami olbrzymiej eksplozji popularności gier fabularnych w Polsce i na świecie. Rozrywka, która kiedyś była kojarzona ze specyficzną odmianą geeków grających po piwnicach, dziś staje się nie tylko coraz bardziej popularną rozrywką, ale również kulturowym fenomenem.

Biblioteki to idealne miejsca na gry fabularne, zarówno w formie wypożyczania podręczników, jak i zapewniania przestrzeni do gry. Dlaczego więc wciąż tak mało placówek zainwestowało w gry RPG? Prawdopodobnie jest za mało takich warsztatów jak ten! Ale spróbujemy to zmienić.

O czym sobie porozmawiamy?
O tym, czym są gry fabularne i jak możemy je ładnie podzielić.
O ich wadach i zaletach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na specyfikę bibliotek.
O najbardziej rozpoznawalnych markach i (tych mniej znanych, ale równie bardzo fajnych).
Odrobinę o historii, ale nie bez powodu.
O tym jak wprowadzić gry fabularne do biblioteki i nie stracić pieniędzy.

„Do zobaczenia na webinarze. Miejmy nadzieję, że uda nam się wyrzucić jakieś dobre k20
(wytłumaczę o co chodzi)” – M. Białecki

Adresaci:

szkolenie skierowane jest do bibliotekarek i bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa wielkopolskiego

mężczyzna w stroju gimnastycznym siedzi na dużej piłce trzymając w rękach otwartą książkęProwadzący:

Marcin Białecki – księgarz, szkoleniowiec, mąż stanu, działkowiec. 3 z tych określeń są prawdziwe. A ja mam przyjemność być księgarzem w prawdopodobnie najbardziej kameralnej księgarni w Wielkopolsce. Wszyscy stali bywalcy Bookowskiego na Jeżycach wiedzą, że uwielbiam rozmawiać o książkach i narzekać na rynek wydawniczy. Od kilku lat (z przerwą!) szkolę księgarzy i bibliotekarzy z zakresu literatury gatunkowej, social marketingu, osobistych technik sprzedażowych i popkultury. I bardzo, bardzo lubię to robić.

(fot. Iwona Styperek)

Termin: 24 kwietnia 2024 r., godz. 10.00-12.00
Forma: on-line
Miejsce: platforma ClickMeeting