13 / 03 / 23

Z wizytą w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym nr 1

Poznajcie Agatę, Patrycję, Asię, Magdę, Karolinę, Grzegorza i Piotra - podopiecznych Dzienny Ośrodek Adaptacyjny, którzy wspólnie z współprowadzącymi ośrodek Pauliną Kostecką i Marleną Kwitowską, zaprosili nas, by przeprowadzić wywiad z dyrektorką naszej biblioteki, Małgorzata Grupińska-Bis.

Na zdjęciu grupa osób pozujących do zdjęcia.
A pytań było całe mnóstwo. Nie brakowało tych o bibliotekę, ale i tych całkiem osobistych… O książki, zainteresowania, ulubione potrawy, sport i wiele, wiele więcej. Musimy przyznać, że gospodarze świetnie sprawdzili się w roli dziennikarzy. A wywiad już niedługo ukaże się w ich gazetce! Podopieczni poznańskiego DOA mają nadzieję, że już niedługo uda im się odwiedzić naszą bibliotekę. My też nie możemy się doczekać. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Warto wiedzieć, że Dzienny Ośrodek Adaptacyjny nr 1 istnieje w Poznaniu od 1 kwietnia 1981 roku. Jest miejską placówką rehabilitacyjno-opiekuńczą przeznaczoną dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. DOA był pierwszym tego typu ośrodkiem dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Polsce!
fot. Sebastian Gabryel

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: