Wszystko, co musisz wiedzieć o Dyskusyjnych Klubach Książki – szkolenie

Wiedza o kulturze część 1/2024 spotkanie organizacyjno-szkoleniowe on-line rysunek postaci z walizką, kolorowo ubranej, koło ratunkowe i książki, napis dkk dla wszystkich szkolenie, logotypy

czyli Wszystko, co musisz wiedzieć o Dyskusyjnych Klubach Książki

Zapraszamy Moderatorki, Moderatorów oraz wszystkie osoby zainteresowane ideą DKK, w tym:

• nowe osoby moderujące DKK,
  • osoby pragnące przypomnieć sobie zasady działania w projekcie.

Podczas spotkania opowiemy o szczegółach dotyczących prowadzenia DKK i bycia w projekcie, odpowiemy na pytania. Obecnie społeczność liczy 66 klubów. Chcemy, aby wszystko dobrze działało, było transparentne i przyjazne.

Twoja obecność jest dla nas bardzo ważna! Obowiązują zapisy w e-formularzu.

Podstawowe informacje:

Termin: 8 lutego 2024 r. (czwartek), 10.00 – 11.30

Miejsce i forma: spotkanie on-line na platformie ClickMeeting. Zapisz się, link otrzymasz na wskazany przez ciebie mail przy zapisie dzień przed spotkaniem.

Adresaci: moderatorzy/rki wielkopolskich Dyskusyjnych Klubów Książki

Cel:
wyjaśnienie, na jakich zasadach działa projekt Dyskusyjne Kluby Książki w województwie wielkopolskim w 2024 roku.

W programie:

• omówienie zasad powołania i działania DKK
  • plan czytelniczy – jak to działa?
  • „Książki w podróży” czyli jak wygląda wysyłka książek do klubów;
  • szczegóły dotyczące organizacji spotkania autorskiego w ramach projektu
  • zasady promocji i materiały promocyjne w projekcie
  • inicjatywy
  • pytania od uczestników

Odpowiemy na wszelkie pytania nawet na takie: Czy w DKK mogę czytać wszystko? Jak nie spalić się po pierwszym pół roku prowadzenia klubu? A co, jeżeli na spotkaniu DKK pojawi się przypadkowa osoba? Kiedy mogę zakończyć działanie klubu?

udział w szkoleniu jest bezpłatny

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Osoby do kontaktu:
Aleksandra Białek-Borsuk, e-mail: aleksandra.bialek-borsuk@wbp.poznan.pl, tel. 61 66 40 862
Anna Sabiłło, e-mail: dkk@wbp.poznan.pl, tel. 61 66 40 861

Wydarzenie w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki w województwie wielkopolskim 2024, realizowane przez Bibliotekę Wojewódzką w Poznaniu.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3 znaki instytucji i projektu zwane logotypami